Oferta
zobacz menu

Cennik

Umów wizytę

Kto powinien skorzystać z badania intelektu dla młodzieży i dorosłych?

Badanie inteligencji młodzieży i osób dorosłych zwykle przeprowadzane jest w celu zdiagnozowania trudności intelektualnych lub rozwojowych, które mogą wpływać na codzienne funkcjonowanie. Dlatego zaleca się je szczególnie osobom, które zauważają u siebie kłopoty z nauką, pamięcią lub rozumieniem złożonych zagadnień.

Osoby dorosłe mogą zdecydować się również na badanie z innych powodów, takich jak osobiste zainteresowanie, chęć oceny swojego potencjału intelektualnego lub do celów zawodowych.

Jak przebiega badanie intelektu u młodzieży i dorosłych

Diagnoza poziomu inteligencji młodzieży i dorosłych przebiega w kilku etapach:

 

  • Wstępna konsultacja: spotkanie, podczas którego psycholog przeprowadza z osobą badaną wywiad dotyczący aktualnego funkcjonowania oraz przebiegu dotychczasowego rozwoju (konsultacja trwa 50 minut)
  • Badanie: czas konsultacji zależy od przeprowadzanego testu, zwykle jest to czas między 60 a 120 minut
  • Opracowanie wyników badań, przygotowanie opinii: to czas, kiedy psycholog zlicza wyniku testu, opracowuje zebrane dane i przygotowuje opinię

 

Testami wykorzystywanymi w COGITO do diagnozy inteligencji młodzieży i dorosłych są: Skala Inteligencji Stanforda-Bineta, test LEITER - 3 oraz Skala Inteligencji IDS-2. O doborze odpowiedniego testu decyduje psycholog, biorąc pod uwagę wiek osoby badanej, jej aktualny poziom funkcjonowania oraz indywidualne potrzeby. Oprócz testu inteligencji, specjalista może zaproponować też badanie innymi narzędziami, które bardziej szczegółowo badają konkretne sfery funkcjonowania.

Jacy specjaliści prowadzą w Rzeszowie badania intelektu dla młodzieży i dorosłych
Magdalena Hadaj
Magdalena Hadaj
Psychoterapeuta
Pani Magdalena ukończyła studia psychologia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w roku 2018, oraz studia podyplomowe pedagogiczne, studia kwalifikacyjne na tej samej uczelni w 2018 roku. Obecnie jest w trakcie 4 letniego kursu...
rozwiń
Gabriela Hart
Gabriela Hart
Psycholog
Studia psychologiczne o specjalności psychologia kliniczna i neuropsychologia ukończyła na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Posiada także kwalifikacje do prowadzenia diagnozy i terapii neuropsychologicznej.
rozwiń
Anna Skiba
Anna Skiba
Ukończyła Psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w  Szpitalu Klinicznym im. Babińskiego w Krakowie, a także pracując w poradnii psychologiczno-pedagogicznej.Aktualnie jest w trakcie
rozwiń

Ile kosztuje badanie intelektu dla młodzieży i dorosłych?

Zobacz nasz cennik usług

Zasady prowadzenia terapii w Ośrodku Terapii COGITO

Regulamin
Umów wizytę

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?
przeczytaj porady z kategorii

Diagnoza psychologiczna