Oferta
zobacz menu

Cennik

Umów wizytę

Kto powinien skorzystać z badania rozwoju poziomu emocjonalnego u dzieci i młodzieży?

Podstawą prawidłowego rozwoju emocjonalnego jest umiejętność rozpoznawania emocji, nazywania ich i wyrażania w społecznie akceptowalny sposób. Sposób w jaki dziecko czy nastolatek rozumie swoje emocje oraz radzi sobie z ich ekspresją jest niezwykle ważny dla rozwoju jego poczucia wartości, zaufania do siebie, zdolności nawiązywania relacji z innymi ludźmi i rozumienia ich. Badanie rozwoju emocjonalnego służy poznaniu poziomu rozwoju emocjonalnego oraz określeniu indywidualnych sposobów radzenia sobie emocjami w celu określenia ich.

Przebieg badania rozwoju poziomu emocjonalnego u dzieci i młodzieży:

Ze względu na dynamikę i indywidualny przebieg rozwoju dziecka należy pamiętać, że ocena trudności emocjonalnych nie jest zadaniem łatwym, wymaga nawiązania odpowiedniego kontaktu z dzieckiem oraz posiadania wnikliwej wiedzy i ogromnej zdolności do rozumienia procesów psychicznych odpowiedzialnych za relacje z innymi.

Ze względu na charakter diagnozy rozpoczyna się ona od:

  • wywiadu rozwojowego o dziecku - to swobodna, przebiegająca w miłej atmosferze rozmowa o przebiegu rozwoju dziecka. Pozwala ona na stowarzyszenie w umyśle psychologa obrazu dziecka widzianego oczami rodziców, dostrzeżenie trudności dziecka w systemie rodzinnym i przedszkolnym oraz poznanie przebiegu ego rozwoju. Wywiad ten może być przeprowadzany w obecności dziecka lub tylko rodzice są zapraszani, ustalane jest to w rozmowie telefonicznie przed rozpoczęciem procesu diagnozy i zależy od zmiennych indywidualnych czynników (poziomu lęku i dziecka, jego otwartości, wrażliwości).
  • badanie dziecka - każde badanie rozpoczyna się od nawiązania z dzieckiem odpowiedniej relacji, komfort w kontakcie, to podstawa rozpoczęcia badania testami. W Ośrodku Terapii Cogito posiadamy najnowocześniejsze narzędzia diagnostyczne, dodatkowo w sytuacji specyficznych trudności dziecka pogłębiamy badanie o ocenę neuropsychologiczną lub prosimy o pogłębiona diagnostykę.
  • opracowanie wyników badań, przygotowanie opinii - to czas pracy psychologa lub zespołu specjalistów, jeśli wymagała jego obecności sytuacja diagnostyczna. To także czas na dokładne zliczenie wyników testów, opracowanie materiałów dostarczonych przez dziecko, przygotowanie opinii oraz tematyki do rozmowy z rodzicami dziecka.
  • spotkanie z rodzicami podsumowujące przebieg diagnozy - przekazanie przygotowanej dokumentacji oraz rozmowa na temat zbadanych przez Specjalistę mocnych i słabszych stron funkcjonowania dziecka. To wyjątkowy czas na omówienie połączenia stworzonego przez rodziców w pierwszym spotkaniu obrazu dziecka w umyśle psychologa z obrazem który miał szansę sam stworzyć w relacji z dzieckiem.

Jacy specjaliści prowadzą w Rzeszowie badania poziomu rozwoju emocjonalnego dziecka
Joanna Fularz
Joanna Fularz
Psychoterapeuta
Założycielka i dyrektorka Ośrodka Terapii COGITO - psycholog, psychoterapeuta, analityk zachowania oraz specjalista w zakresie diagnozy i terapii neuropsychologicznej. Ukończyła Psychologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim...
rozwiń
Gabriela Hart
Gabriela Hart
Psycholog
Studia psychologiczne o specjalności psychologia kliniczna i neuropsychologia ukończyła na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Posiada także kwalifikacje do prowadzenia diagnozy i terapii neuropsychologicznej.
rozwiń

Ile kosztuje badanie poziomu rozwoju emocjonalnego dziecka?

Zobacz nasz cennik usług

Zasady prowadzenia terapii w Ośrodku Terapii COGITO

Regulamin
Umów wizytę

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?
przeczytaj porady z kategorii

Diagnoza psychologiczna