Oferta
zobacz menu

Cennik

Umów wizytę

Kto powinien skorzystać z diagnozy ADHD dla osób dorosłych?

Z diagnostyki ADHD powinny skorzystać osoby, które:
- w dzieciństwie borykały się  z  problemem nadruchliwości, impulsywności i nieuwagi
- zauważają u siebie dużą impulsywność i napady złości;
- doświadczają niestabilności w związkach z innymi osobami lub doświadczają problemów w rodzinie;
- angażują się w ryzykowne zachowania (używki, hazard);
- miewają silne wahania nastroju, zdarza Ci się być bardzo niecierpliwą/niecierpliwym w stosunku do otoczenia lub do siebie;
- mają trudności z kończeniem rozpoczętych czynności i widzisz, że przez to nie wykorzystujesz w pełni swojego potencjału;
- doświadczają trudności w edukacji (np. na studiach) lub w pracy zwłaszcza w zakresie dostosowywania się do nowych sytuacji i zmian.
Jeśli sposób ww. symptomów występuje u co najmniej kilka to jest to sygnał wysokiego ryzyka ADHD.

Czemu służy diagnoza ADHD dla dorosłych?

Profesjonalna diagnoza kliniczna, gdzie wykorzystujemy szereg zaawansowanych narzędzi pozwoli na obiektywne stwierdzenie występowania ADHD lub wykluczenie występowania ADHD.

Diagnoza pozwala na wyjaśnienie swoich zachowań i wskazać może przyczynę takich zachowań. Pamiętać należy, iż często podstawą specyficznych objawów i nieprzemyślanych zachowań jest właśnie ADHD .

Oczywiście może być tak, że diagnoza wykluczy ADHD i wówczas źródeł irracjonalnych zachowań należy szukać gdzie indziej.

Pamiętać należy, iż profesjonalna kliniczna diagnoza ADHD nie tylko wykorzystuje szereg specjalistycznych testów psychometrycznych (DIVA, SCID, MMPI) ale również za diagnostykę odpowiada zespół złożony z doświadczonego psychologa diagnostę oraz z psychiatry. Stąd diagnoza taka ma moc prawną – jest to diagnoza kliniczna podpisana przez lejarza psychiatrę.

Jak przebiega kliniczna diagnoza ADHD dla osób dorosłych

W procesie diagnostycznym przeprowadzamy:

1) Wywiad kliniczny z psychologiem diagnostą;

2) Około dwugodzinne spotkanie, na którym psycholog przeprowadza diagnozę przy wykorzystaniu baterii testów psychometrycznych.  W badaniach wykorzystujemy m.in. przesiewowy test DIVA 5.0, profesjonalny test osobowości MMPI-2 oraz SCID-5 (w razie potrzeby badania neuropsychologiczne)

3) Spotkanie z lekarzem psychiatrą -diagnoza psychiatryczna.

4) Podsumowujące spotkanie, które służy przekazaniu i omówieniu diagnozy. Podczas spotkania:

- Specjalista omawia cały proces diagnostyczny oraz postawioną diagnozę.

- Specjalista wyjaśnia także, jak będzie przebiegał dalszy proces terapii i leczenia.

- Proces diagnostyczny kończy się wystawieniem profesjonalnej, pełnowartościowej opinii klinicznej.

Jacy specjaliści prowadzą w Rzeszowie Kliniczna diagnoza ADHD dla dorosłych
Joanna Fularz
Joanna Fularz
Psychoterapeuta
Założycielka i dyrektorka Ośrodka Terapii COGITO - psycholog, psychoterapeuta, analityk zachowania oraz specjalista w zakresie diagnozy i terapii neuropsychologicznej. Ukończyła Psychologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim...
rozwiń
Magdalena Hadaj
Magdalena Hadaj
Psychoterapeuta
Pani Magdalena ukończyła studia psychologia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w roku 2018, oraz studia podyplomowe pedagogiczne, studia kwalifikacyjne na tej samej uczelni w 2018 roku. Obecnie jest w trakcie 4 letniego kursu...
rozwiń
Barnaba Danieluk
Barnaba Danieluk
Psychoterapeuta
Absolwent psychologii w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie po ukończeniu studiów (od 2004 roku) rozpoczął pracę jako wykładowca i badacz.
rozwiń
Katarzyna Wieszczek-Zięba
Katarzyna Wieszczek-Zięba
Psychiatra
Absolwentka studiów medycznych na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Tytuł specjalisty z psychiatrii zdobyłam w Klinice Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w Specjalistycznym Psychiatrycznym...
rozwiń
Małgorzata Pruchnik-Surówka
Małgorzata Pruchnik-Surówka
Psychiatra
Surówka Absolwentka Uniwersytetu Medycznego- wydziału lekarskiego we Wrocławiu. Tytuł specjalisty psychiatrii uzyskała w Klinice Psychiatrii SPSK 1 w Lublinie, pracując w SP ZOZ w Jarosławiu. Tytuł specjalisty psychiatrii dzieci...
rozwiń
Gabriela Hart
Gabriela Hart
Psycholog
Studia psychologiczne o specjalności psychologia kliniczna i neuropsychologia ukończyła na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Posiada także kwalifikacje do prowadzenia diagnozy i terapii neuropsychologicznej.
rozwiń
Magdalena Lech
Magdalena Lech
Absolwentka psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie o specjalności psychologia kliniczna. Po ukończeniu studiów intensywnie pogłębiała swoją wiedzę z zakresu diagnozy i terapii dzieci z zaburzeniami rozwoju.
rozwiń

Ile kosztuje kliniczna diagnoza adhd dla dorosłych?

Zobacz nasz cennik usług

Zasady prowadzenia terapii w Ośrodku Terapii COGITO

Regulamin
Umów wizytę

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?
przeczytaj porady z kategorii

Diagnoza psychologiczna