Oferta
zobacz menu

Cennik

Umów wizytę

Kto powinien skorzystać z psychoterapii kryzysu?

Kryzys psychologiczny występuje w kontekście trudnej sytuacji w życiu danej osoby. Zazwyczaj kryzys psychiczny występuje w wyniku wydarzenia (lub wydarzeń) życiowego, które powoduje przeciążenie zdolności osoby do skutecznego radzenia sobie z zaistniałą sytuacją.

 

Interwencja kryzysowa (czyli jak potocznie nazywamy pomoc w kryzysie) skupia się przede wszystkim na pomocy osobom, które:

 

  • przeżyły śmierć bliskiej osoby

  • doświadczyły poważnej choroby własnej lub bliskiej osoby

  • miały poważny wypadek

  • przechodzą separację lub rozwód

  • mają myśli lub próby samobójcze 

  • miały do czynienia z przemocą lub silny stresem

  • utraciły pracę

 

Dla każdego człowieka kryzys może dotyczyć innego aspektu funkcjonowania.

Czemu służy psychoterapia kryzysu?

Zadaniem spotkania terapeutycznego jest wyciszenie silnych emocji, które utrudniają funkcjonowanie. Terapia kryzysu ma również na celu pomoc w określeniu zasobów i możliwości radzenia sobie z trudną sytuacją.
Bardzo często celem terapii kryzysu jest przezwyciężenie przeszkód, które bez pomocy terapeuty wydają się nie do pokonania. W sytuacji, gdy dana osoba nie radzi sobie z kryzysem jakiego doświadczyła ulega rozstrojowi psychicznemu, bardzo często taka osoba traci wewnętrzną równowagę.

Przebieg psychoterapii kryzysu krok po kroku.

Pierwszym i najważniejszym celem takiej pomocy jest jak najszybsze udzielenie wsparcia osobie, przywrócenie jej poczucia bezpieczeństwa i kontroli nad własnym życiem. Wsparcie takie może przebiegać intensywniej niż regularna terapia.

Pierwsze spotkanie z psychologiem/psychoterapeutą ma charakter konsultacyjny, dalsza pomoc uwarunkowana jest natomiast od powodów kryzysu w którym Pacjent/Klient się znajduje.

Działania składające się na pomoc w kryzysie często przebiegają wieloma drogami – dotykają aspektów psychologicznych, medycznych, prawnych oraz socjalnych.

Jacy specjaliści prowadzą w Rzeszowie Psychoterapia kryzysu u dorosłych
Joanna Fularz
Joanna Fularz
Psychoterapeuta
Założycielka i dyrektorka Ośrodka Terapii COGITO - psycholożka, Certyfikowana Psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, specjalistka psychoterapii dzieci i młodzieży, analityk zachowania oraz specjalista w zakresie diagnozy i terapii neuropsychologicznej. Ukończyła Psychologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim...
rozwiń
Magdalena Hadaj
Magdalena Hadaj
Psychoterapeuta
Pani Magdalena ukończyła studia psychologia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w roku 2018, oraz studia podyplomowe pedagogiczne, studia kwalifikacyjne na tej samej uczelni w 2018 roku. Obecnie jest w trakcie 4 letniego kursu...
rozwiń
Barnaba Danieluk
Barnaba Danieluk
Psychoterapeuta
Absolwent psychologii w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie po ukończeniu studiów (od 2004 roku) rozpoczął pracę jako wykładowca i badacz.
rozwiń
Monika Reizer-Dołęga
Monika Reizer-Dołęga
Psychoterapeuta
Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim (2001), ścieżki psychologia sądowa, psychologia kliniczna dzieci i młodzieży. Ukończyła 4 letni kurs Psychoterapii Systemowej w Krakowie (20219), oraz Studium Psychoterapii Dziecka i...
rozwiń
Katarzyna Słota
Katarzyna Słota
Psychoterapeuta
Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, "Metrum" - Szkołę Trenerów I-go Stopnia w Katowicach oraz Studium Psychoterapii Uzależnień w Krakowie, rekomendowane przez PARPA.
rozwiń

Ile kosztuje psychoterapia kryzysu u dorosłych?

Zobacz nasz cennik usług

Zasady prowadzenia terapii w Ośrodku Terapii COGITO

Regulamin
Umów wizytę

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?