Oferta
zobacz menu

Cennik

Umów wizytę

Kto powinien skorzystać z psychoterapii uzależnień?

Terapia uzależnień ma na celu pomóc Pacjentom/Klientom których życie zawładnął nałóg. Alkohol, narkotyki, hazard, seks, telefony czy leki to tylko niektóre z obszarów które w naszych czasach najmocniej uzależniają.

Czemu służy psychoterapia uzależnień?

Leczenie uzależnień za główny cel stawia wyzwolenie Pacjenta od czynnika, który to go uzależnił. Po przebyciu terapii oczekiwane jest, że Pacjent zaprzestanie stosować daną substancję psychoaktywną lub praktykować dane zachowanie (lub że przynajmniej znacznie zmniejszy się ich częstość występowania), ale istotne są te inne cele terapii uzależnień takie jak zredukowanie szkodliwych skutków nałogu, powrót do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie, poprawa relacji ze sobą samym i innymi.

Przebieg psychoterapii uzależnień krok po kroku.

Terapia uzależnień opiera się na różnorakich oddziaływań psychoterapeutycznych. W niektórych przypadkach Pacjentom wdrażane jest leczenie farmakologiczne (ściśle współpracujemy z psychiatrami), jednakże w leczeniu uzależnień zasadniczo odgrywa ono pomocniczą rolę i wykorzystuje się je np. wtedy, kiedy u pacjenta stwierdzone zostaną np. zaburzenia nastroju. Liczne oddziaływania medyczne mogą być również wdrażane pacjentom w początkowym okresie terapii uzależnień.

Pomoc rozpoczyna się zawsze od wizyt konsultacyjnych.

 

  1. Wizyty konsultacyjne - dokładny wywiad dotyczący objawów, trudności oraz przebiegu dotychczasowego życia z uwzględnieniem trudności natury emocjonalnej, społecznej i zdrowotnej. Szczegółowe badanie dotyczące stopnia uzależnienia.
  2. Omówienie wyniku konsultacji, zaproponowanie planu leczenia dostosowanego do Pacjenta i jego trudności, omówienie kontraktu terapeutycznego oraz zasad współpracy.
  3. Rozpoczęcie leczenia właściwego: psychoterapii, farmakoterapii, terapii grupowej. Bardzo istotna jest w procesie leczenia uzależnień psychoedukacja oraz pomoc systemowa Pacjentowi i jego środowisku.
Jacy specjaliści prowadzą w Rzeszowie Psychoterapia uzależnień u dorosłych
Joanna Fularz
Joanna Fularz
Psychoterapeuta
Założycielka i dyrektorka Ośrodka Terapii COGITO - psycholog, psychoterapeuta, analityk zachowania oraz specjalista w zakresie diagnozy i terapii neuropsychologicznej. Ukończyła Psychologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim...
rozwiń
Barnaba Danieluk
Barnaba Danieluk
Psychoterapeuta
Absolwent psychologii w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie po ukończeniu studiów (od 2004 roku) rozpoczął pracę jako wykładowca i badacz.
rozwiń
Katarzyna Słota
Katarzyna Słota
Psychoterapeuta
Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, "Metrum" - Szkołę Trenerów I-go Stopnia w Katowicach oraz Studium Psychoterapii Uzależnień w Krakowie, rekomendowane przez PARPA.
rozwiń

Ile kosztuje psychoterapia uzależnień u dorosłych?

Zobacz nasz cennik usług

Zasady prowadzenia terapii w Ośrodku Terapii COGITO

Regulamin
Umów wizytę

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?