Oferta
zobacz menu

Cennik

Umów wizytę

Kto powinien skorzystać z psychoterapii zaburzeń nastroju?

Zaburzenia nastroju dotyczą trudności związanych z odczuwaniem emocji a ich ocena jest podstawą każdego badania stanu psychicznego pacjenta. Nastrojem nazywamy utrzymujący się przez dłuższy czas, stan uczuciowy związany z odbieraniem świata i jego analizowaniem. Zasadniczo wyróżnia się trzy typy nastroju: wyrównany (eutymiczny), obniżony, podwyższony. Dominującym zaburzeniem nastoju w naszych czasach jest zdecydowanie depresja.

Czemu służy psychoterapia zaburzeń nastroju?

Leczenie zaburzeń nastroju jest uzależnione od ich rodzaju. Zwykle terapia oparta jest na połączeniu psychoterapii z farmakologią jeśli zachodzi potrzeba wsparcia pacjenta lekami. Często leczenie zaburzeń nastroju jest długoterminowe, objawy mogą nasilać się i nawracać w różnych okresach dlatego leczenie zaburzeń nastroju jest możliwe, jak i konieczne. Kontakt ze specjalistą pozwala ocenić rodzaj zaburzenia nastroju. Wiedza na temat własnego problemu i sposobach radzenia sobie z nim wyposaża pacjenta w narzędzia potrzebne do radzenia sobie w życiu. Leczenie zaburzeń nastroju wymaga zwykle udziału w psychoterapii. Psychoterapia integracyjna, psychodynamiczna i poznawczo-behawioralna są wskazywane jako najbardziej skuteczne w leczeniu zaburzeń nastroju

Przebieg psychoterapii zaburzeń nastroju krok po kroku:

  1. Wizyty konsultacyjne u psychologa psychoterapeuty  - dokładny wywiad dotyczący objawów, trudności oraz przebiegu dotychczasowego życia z uwzględnieniem trudności natury emocjonalnej, społecznej i zdrowotnej.
  2. Omówienie wyniku konsultacji, zaproponowanie planu leczenia dostosowanego do Pacjenta i jego trudności, omówienie kontraktu terapeutycznego oraz zasad współpracy.
  3. Rozpoczęcie leczenia właściwego: psychoterapii, farmakoterapii, terapii grupowej. Bardzo istotna jest psychoedukacja w leczeniu zaburzeń nastroju.
Jacy specjaliści prowadzą w Rzeszowie Psychoterapia zaburzeń nastroju u dorosłych
Joanna Fularz
Joanna Fularz
Psychoterapeuta
Założycielka i dyrektorka Ośrodka Terapii COGITO - psycholożka, Certyfikowana Psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, specjalistka psychoterapii dzieci i młodzieży, analityk zachowania oraz specjalista w zakresie diagnozy i terapii neuropsychologicznej. Ukończyła Psychologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim...
rozwiń
Barnaba Danieluk
Barnaba Danieluk
Psychoterapeuta
Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (certyfikat PTTPB nr 1803) i terapeuta schematu. Ukończył 4-letnią Szkołę Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS oraz akredytowany przez ISST (International Society of Schema Therapy) kurs Terapii Schematu.
rozwiń
Monika Reizer-Dołęga
Monika Reizer-Dołęga
Psychoterapeuta
Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim (2001), ścieżki psychologia sądowa, psychologia kliniczna dzieci i młodzieży. Ukończyła 4 letni kurs Psychoterapii Systemowej w Krakowie (20219), oraz Studium Psychoterapii Dziecka i...
rozwiń

Ile kosztuje psychoterapia zaburzeń nastroju u dorosłych?

Zobacz nasz cennik usług

Zasady prowadzenia terapii w Ośrodku Terapii COGITO

Regulamin
Umów wizytę

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?