Oferta
zobacz menu

Cennik

Umów wizytę

Kto powinien skorzystać z terapii zaburzeń emocjonalnych?

Zaburzenia emocjonalne dotyczą nieprawidłowej reakcji emocjonalanej w odpowiedzi na bodźce zewnętrzne. Reakcja ta może być nadmierna lub zbyt słaba. Osoby borykające się z tego typu zaburzeniami doswiadczają ogromnego stresu, lęku i napięcia w różnych sytuacjach. Zaburzenia emocjonalne to takie wahania nastroju, zakłócenia procesów myślenia oraz działania (zachowania). Mają niezwykle zróżnicowane objawy oraz patogenezę, mieszczą się w nich zaburzenia od depresji przez nerwicę do anoreksji czy bulimii czy jąkanie.

 

Objawy zaburzeń emocjonalnych:

 

 • bóle brzucha
 • czerwienienie lub bladnięcie twarzy
 • drżenie rąk
 • frustracja
 • jąkanie się
 • lęk (przed szkołą, przed rozłąką z najbliższymi, przed ciemnością, przed zwierzętami, przed karą, przed odrzuceniem, przed niepowodzeniem, przed krytyką itp.)
 • moczenie się
 • nadmierna aktywność lub bierność
 • pocenie się
 • problemy z wyrażaniem uczuć
 • tiki nerwowe
 • wybuchy złości
 • zaburzenia apetytu
 • zaburzenia uwagi
 • zmienność zachowań

Czemu służy terapia zaburzeń emocjonalnych?

Zaburzenia emocjonalne leczy się przede wszystkim przy zastosowaniu psychoterapii, pozwalającej pacjentowi zarówno zauważyć przyczyny zaburzeń oraz pomóc mu zrozumieć dysfunkcję i zmienić sposób zachowania w sytuacji stresującej czy budzącej lęk. W niektórych przypadkach do leczenia zaburzeń emocjonalnych stosuje się farmakoterapię (na przykład przy chorobie afektywnej dwubiegunowej, depresji). Oddziaływania terapeutyczne służa poprawie jakości życia Pacjenta.

Przebieg terapii zaburzeń emocjonalnych krok po kroku.

 1. Wizyty konsultacyjne - dokładny wywiad dotyczący objawów, trudności oraz przebiegu dotychczasowego życia z uwzględnieniem trudności natury emocjonalnej, społecznej i zdrowotnej.
 2. Omówienie wyniku konsultacji, zaproponowanie planu leczenia dostosowanego do Pacjenta i jego trudności, omówienie kontraktu terapeutycznego oraz zasad współpracy.
 3. Rozpoczęcie leczenia właściwego: psychoterapii, farmakoterapii, terapii grupowej.
Jacy specjaliści prowadzą w Rzeszowie terapie zaburzeń emocjonalnych u dorosłych
Joanna Fularz
Joanna Fularz
Psychoterapeuta
Założycielka i dyrektorka Ośrodka Terapii COGITO - psycholog, psychoterapeuta, analityk zachowania oraz specjalista w zakresie diagnozy i terapii neuropsychologicznej. Ukończyła Psychologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim...
rozwiń
Dr Barnaba Danieluk
Dr Barnaba Danieluk
Psychoterapeuta
Absolwent psychologii w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie po ukończeniu studiów (od 2004 roku) rozpoczął pracę jako wykładowca i badacz.
rozwiń
Aleksandra Hytroś-Kiwała
Aleksandra Hytroś-Kiwała
Terapeuta
Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy psychoanalitycznej. Kształcenie odebrała w Klinice Psychiatrii Tavistock Clinic- studia podyplomowe, na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim studia magisterskie pedagogiczne oraz psychologiczne.
rozwiń
Monika Reizer-Dołęga
Monika Reizer-Dołęga
Psychoterapeuta
Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim (2001), ścieżki psychologia sądowa, psychologia kliniczna dzieci i młodzieży. Ukończyła 4 letni kurs Psychoterapii Systemowej w Krakowie (20219), oraz Studium Psychoterapii Dziecka i...
rozwiń
Jadwiga Joachym-Stachyra
Jadwiga Joachym-Stachyra
Psychoterapeuta
Ukończyła psychologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, szkołę psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Pracowała w poradni Zdrowia Psychicznego dla dorosłych i Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży oraz prowadzi własny gabinet.
rozwiń
Katarzyna Słota
Katarzyna Słota
Psychoterapeuta
Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, "Metrum" - Szkołę Trenerów I-go Stopnia w Katowicach oraz Studium Psychoterapii Uzależnień w Krakowie, rekomendowane przez PARPA.
rozwiń
Małgorzata Czech
Małgorzata Czech
Psychoterapeuta
Ukończyła psychologię na UMSC w Lublinie. Doświadczenie w prowadzeniu psychoterapii relacyjnej zdobywała w Szkole Psychoterapii Gestalt w Krakowie, akredytowanej przez Europejskie Stowarzyszenie Psychoterapii Gestalt EAGT.
rozwiń
Iwona Piszko
Iwona Piszko
Psychoterapeuta
Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, specjalność psychologia kliniczna. Ukończyła 4 - letnią Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym oraz 4 – letni Kurs Specjalizacji Klinicznej w...
rozwiń

Ile kosztuje terapia zaburzeń emocjonalnych u dorosłych?

Zobacz nasz cennik usług

Zasady prowadzenia terapii w Ośrodku Terapii COGITO

Regulamin
Umów wizytę

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?
przeczytaj porady z kategorii

Terapia dorosłych