Oferta
zobacz menu

Cennik

Umów wizytę

Kto powinien skorzystać z grupowych zajęć terapeutycznych?

Terapia grupowa to uznany sposób leczenia zaburzeń i trudności z zakresu zdrowia psychicznego. Jest to odpowiednia form wsparcia dla osób które doświadczają trudności w stworzeniu i utrzymaniu relacji z innymi, doświadczają pustki i poczucia braku sensu życia lub odczuwają napięcie i niepokój. To także odpowiednia forma leczenia dla tych, którzy skarżą się na następujące problemy w relacjach np. są nadmiernie wycofani, nieśmiali, osamotnieni lub też nadmiernie impulsywni, zbyt szybko ulegają emocjom i przechodząc do działania dostarczają sobie lub innym wielu negatywnych emocji. Spotkania grupowe mogą dotyczyć leczenia osoby w niej uczestnicząc lub też pełnić funkcję grupy wsparcia. Grupa wsparcia łączy grupę osób, np. rodziców przeżywających podobne problemy. Tworzy przestrzeń dla rozmów i wymiany doświadczeń.Podczas cyklicznych spotkań z psychoterapeutami rodzice mogą przepracować trudne emocje, zrozumieć siebie, otrzymać i dawać wsparcia osobom w podobnej sytuacji życiowej, a także zdobywać wiedzę o zaburzeniach rozwojowych, na które cierpią ich dzieci. 

Czemu służą grupowe zajęcia terapeutyczne?

Zarówno grupy wsparcia jak i terapia grupowa służą poprawie funkcjonowania jej członków. Osoby uczestniczące w zajęciach grupowych otrzymują okazję dzielenia się z innymi swoimi troskami, emocjami i niepokojami, co przyczyni się do rozwoju umiejętności nie tylko przyjmowania wsparcia i wzrostu zaufania do drugiego człowieka ale również pogłębia umiejętność dzielenia się swoimi przeżyciami a tym samym ułatwia radzenie sobie z różnymi rudnymi zdarzeniami.

Jacy specjaliści prowadzą w Rzeszowie Grupowe zajęcia terapeutyczne
Magdalena Hadaj
Magdalena Hadaj
Psychoterapeuta
Pani Magdalena ukończyła studia psychologia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w roku 2018, oraz studia podyplomowe pedagogiczne, studia kwalifikacyjne na tej samej uczelni w 2018 roku. Obecnie jest w trakcie 4 letniego kursu...
rozwiń
Katarzyna Słota
Katarzyna Słota
Psychoterapeuta
Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, "Metrum" - Szkołę Trenerów I-go Stopnia w Katowicach oraz Studium Psychoterapii Uzależnień w Krakowie, rekomendowane przez PARPA.
rozwiń

Ile kosztuje grupowe zajęcia terapeutyczne?

Zobacz nasz cennik usług

Zasady prowadzenia terapii w Ośrodku Terapii COGITO

Regulamin
Umów wizytę

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
przeczytaj porady z kategorii

Terapia rodzin i par