Oferta
zobacz menu

Cennik

Umów wizytę

Kto powinien skorzystać z terapii par?

Najczęściej na terapię par zgłaszają się osoby, dla których komunikacja w związku, poziom napięcia pomiędzy partnerami zaczyna przekraczać zasoby radzenia sobie. Zbyt silne emocje, złość, lub też obojętność i brak rozmów to niepokojące sygnały o tym, że warto poszukać pomocy u specjalisty. Terapia par jest również ogromnie wspierająca gdy związek dotyka silne wydarzenie, choroba, zdrada czy problemy wychowawcze.

Czemu służy terapia terapii par?

W terapii par specjalista lub para specjalistów skupia się przede wszystkim na próbie zrozumienia obydwojga partnerów, zmniejszenia poziomu napięcia, lęku i złości miedzy nimi po to aby mogli spokojniej przyjrzeć się temu co dzieje się w relacji oraz pracować nad poprawą komunikacji miedzy sobą.

Przebieg terapii par:

Terapia par prowadzona może być przez jednego lub dwóch specjalistów, również czas jest trwania może być rożny (od 50 do 90 minut). Każde spotkanie z parą rozpoczyna się zawsze od wizyt konsultacyjno - diagnostycznych. Spotkania te mają na celu przyjrzeniu się sposobom komunikacji pary, omówieniu trudności jakie jej dotyczą oraz nawiązaniu relacji ze specjalistą. W terapii par, podobnie jak w każdej terapii ogromnie istotne jest nawiązanie relacji pełnej zaufania i otwartości.

 

Po spotkania konsultacyjno - diagnostycznych następuje spotkanie z omówieniem wyników konsultacji, zaproponowaniem planu terapii, omówienie kontraktu terapeutycznego. Kolejnym etapem jest rozpoczęcie leczenia właściwego czyli terapii.

Jacy specjaliści prowadzą w Rzeszowie terapie par
Magdalena Hadaj
Magdalena Hadaj
Psychoterapeuta
Pani Magdalena ukończyła studia psychologia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w roku 2018, oraz studia podyplomowe pedagogiczne, studia kwalifikacyjne na tej samej uczelni w 2018 roku. Obecnie jest w trakcie 4 letniego kursu...
rozwiń

Ile kosztuje terapia par?

Zobacz nasz cennik usług

Zasady prowadzenia terapii w Ośrodku Terapii COGITO

Regulamin
Umów wizytę

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
przeczytaj porady z kategorii

Terapia rodzin i par