Aleksandra Hytroś-Kiwała

Zawodowo związana z Cogito, a także od 2017r, z Poradnią Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży i Poradnią Zdrowia Psychicznego w Zoz nr 2 w Rzeszowie. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Swoją pracę poddaje stałej, wieloletniej (od roku 2007) superwizji w nurcie psychoanalitycznym z psychoanalityczką Jean Murray, psychoterapeutką dzieci i młodzieży, uczestniczy w superwizjach grupowych i stale rozszerza swoją wiedzę i doświadczenie kliniczne uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach zawodowych. Ma doświadczenie własnej, długoletniej pracy psychoanalitycznej.

W latach 2007-2016 dyrektor i twórczyni Centrum Pomocy Psychologicznej Parasol w Dublinie. Współtwórczyni w Dublinie, razem z psychoterapeutą Liamem Nicholsonem projektu Born to Relate, którego celem jest przynieść do rodzin wiedzę i umiejętność dbania o zdrowie psychiczne. W ramach projektu prowadziła warsztaty, audycje radiowe o tematach rodzicielskich, a także współpracowała w szkołach i przedszkolach w zakresie rozumienia procesów emocjonalnych i pracy indywidualnej z dziećmi.

Pracuje wspomagając re adaptację rodzin powrotnych, a także na rzecz zdrowia psychicznego imigrantów. Ukończyła całościowe szkolenie z Psychoanalitycznej Pracy z Rodzinami w Tavistock i Portman Institute w Belfaście, szereg kursów akredytowanych przez Brytyjskie Towarzystwo Psychologiczne oraz IPA. Zainteresowana rozwojem psychologicznym dzieci i rodzin dwujęzycznych, twórczyni grupy "dzieci dwujęzyczne w Polsce/bilingual children in Poland" oraz anglojęzycznej grupy dla kobiet w Rzeszowie w Kino za Rogiem Cafe. Prowadzi psychoterapię dorosłych, dzieci i młodzieży w języku polskim i angielskim. Ma głębokie rozumienie procesów psychicznych zachodzących w rodzinie. Odbyła staż kliniczny w Ambulatorium Terapii Rodzin w Krakowie, Klinice Psychiatrii National Maternity Hospital w Dublinie oraz Staż w Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży w Łańcucie. Pracując z dzieckiem, pracuje także z rodzicami by pomóc im zrozumieć sytuację psychologiczną dziecka i wprowadzić zmiany konieczne do wzmocnienia.

Umów wizytę

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole