Oferta
zobacz menu

Cennik

Umów wizytę

Kto powinien skorzystać z terapii rodzinnej?

Czemu służy terapia w terapii rodzinnej?

Celem terapii rodzinnej jest pomoc w rozwiązaniu problemów i konfliktów w rodzinie oraz poprawa sposobów komunikowania się między jej członkami. To także proces pogłębiania więzi, budowania bliższych relacji oraz szerszego rozumienia innych. Włączenie się psychologa, terapeuty w system rodzinny pozwala przywrócić równowagę, ułatwia słuchanie siebie nawzajem a tym samym szukanie rozwiązań w atmosferze spokoju i zgody, bez negatywnych emocji które przysłaniają obraz systemu.

Przebieg terapii rodzinnej

Terapia rodzinna prowadzona może być przez jednego lub dwóch specjalistów, również czas jest trwania może być rożny (od 50 do 90 minut). Każde spotkanie z rodziną rozpoczyna się zawsze od wizyt konsultacyjno - diagnostycznych. Spotkania te mają na celu przyjrzeniu się sposobom komunikacji w rodzinie, omówieniu trudności jakie ją dotykają oraz nawiązaniu relacji ze specjalistą. W terapii rodzinnej, podobnie jak w każdej terapii ogromnie istotne jest nawiązanie relacji pełnej zaufania i otwartości.

 

Po spotkania konsultacyjno - diagnostycznych następuje spotkanie z omówieniem wyników konsultacji, zaproponowaniem planu terapii, omówienie kontraktu terapeutycznego. Kolejnym etapem jest rozpoczęcie leczenia właściwego czyli terapii lub cyklu spotkań terapeutycznych.

Jacy specjaliści prowadzą w Rzeszowie terapie rodzinna
Jakub Cisek
Jakub Cisek
Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na ścieżce Psychologia kliniczna i osobowości oraz Psychologia edukacji i komunikacji. Jest w trakcie trzeciego roku całościowego szkolenia z psychoterapii w nurcie systemowo - psychodynamicznym w
rozwiń

Ile kosztuje terapia rodzinna?

Zobacz nasz cennik usług

Zasady prowadzenia terapii w Ośrodku Terapii COGITO

Regulamin
Umów wizytę

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?