Oferta
zobacz menu

Cennik

Umów wizytę

Kto powinien skorzystać z terapii par?

Najczęściej na terapię par zgłaszają się osoby, dla których komunikacja w związku, poziom napięcia pomiędzy partnerami zaczyna przekraczać zasoby radzenia sobie. Zbyt silne emocje, złość, lub też obojętność i brak rozmów to niepokojące sygnały o tym, że warto poszukać pomocy u specjalisty. Terapia par jest również ogromnie wspierająca gdy związek dotyka silne wydarzenie, choroba, zdrada czy problemy wychowawcze.

Czemu służy terapia terapii par?

W terapii par specjalista lub para specjalistów skupia się przede wszystkim na próbie zrozumienia obydwojga partnerów, zmniejszenia poziomu napięcia, lęku i złości miedzy nimi po to aby mogli spokojniej przyjrzeć się temu co dzieje się w relacji oraz pracować nad poprawą komunikacji miedzy sobą.

Przebieg terapii par

Terapia par prowadzona może być przez jednego lub dwóch specjalistów, również czas jest trwania może być rożny (od 50 do 90 minut). Każde spotkanie z parą rozpoczyna się zawsze od wizyt konsultacyjno - diagnostycznych. Spotkania te mają na celu przyjrzeniu się sposobom komunikacji pary, omówieniu trudności jakie jej dotyczą oraz nawiązaniu relacji ze specjalistą. W terapii par, podobnie jak w każdej terapii ogromnie istotne jest nawiązanie relacji pełnej zaufania i otwartości.

 

Po spotkania konsultacyjno - diagnostycznych następuje spotkanie z omówieniem wyników konsultacji, zaproponowaniem planu terapii, omówienie kontraktu terapeutycznego. Kolejnym etapem jest rozpoczęcie leczenia właściwego czyli terapii.

Jacy specjaliści prowadzą w Rzeszowie terapie par
Magdalena Hadaj
Magdalena Hadaj
Psychoterapeuta
Pani Magdalena ukończyła studia psychologia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w roku 2018, oraz studia podyplomowe pedagogiczne, studia kwalifikacyjne na tej samej uczelni w 2018 roku. Obecnie jest w trakcie 4 letniego kursu...
rozwiń

Ile kosztuje terapia par?

Zobacz nasz cennik usług

Zasady prowadzenia terapii w Ośrodku Terapii COGITO

Regulamin
Umów wizytę

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?