Psychoterapia zaburzeń lękowych u dorosłych
W przypadku zaburzeń lekowych osoby, które na nie cierpią często odczuwają intensywny, nadmierny i uporczywy niepokój i strach przed codziennymi sytuacjami. Zaburzenia lękowe mogą występować zarówno w formie lęku i strachu jak również napadów paniki.
rozwiń
Psychoterapia zaburzeń nerwicowych u dorosłych
Nerwica to zaburzenie psychiczne, jej objawy jednak nie dotyczą wyłącznie sfery psychicznej. Pomimo, że niepokojące objawy somatyczne pojawiają się czasami np. przy depresji, to właśnie nerwica kojarzona jest w największym stopniu z dolegliwościami fizycznymi.
rozwiń
Psychoterapia zaburzeń emocjonalnych u dorosłych
Zaburzenia emocjonalne dotyczą nieprawidłowej reakcji emocjonalnej w odpowiedzi na bodźce zewnętrzne. Reakcja ta może być nadmierna lub zbyt słaba. Osoby borykające się z tego typu zaburzeniami doświadczają ogromnego stresu, lęku i napięcia w różnych sytuacjach.
rozwiń
Psychoterapia zaburzeń nastroju u dorosłych
Zaburzenia nastroju dotyczą trudności związanych z odczuwaniem emocji a ich ocena jest podstawą każdego badania stanu psychicznego pacjenta. Nastrojem nazywamy utrzymujący się przez dłuższy czas, stan uczuciowy związany z odbieraniem świata i jego analizowaniem.
rozwiń
Psychoterapia zaburzeń osobowości u dorosłych
Zaburzenie osobowości to sposób myślenia, odczuwania i zachowania, który odbiega od oczekiwań kultury, powoduje stres lub problemy w funkcjonowaniu i utrzymuje się przez dłuższy okres czasu. Są długoterminowe wzorce zachowań i wewnętrznych doświadczeń...
rozwiń
Psychoterapia zaburzeń jedzenia u dorosłych
Zaburzenia odżywiania są związane z uporczywymi zachowaniami żywieniowymi, które negatywnie wpływają na zdrowie, emocje i zdolność do funkcjonowania w wielu dziedzinach życia. Najczęstszymi zaburzeniami odżywiania się są jadłowstręt psychiczny, bulimia...
rozwiń
Psychoterapia zaburzeń psychosomatycznych u dorosłych
Termin „zaburzenie psychosomatyczne” jest używany głównie w znaczeniu „choroby fizycznej, o której uważa się, że jest powodowana lub zaostrzana przez czynniki psychiczne”. Oznacza to sytuację w której czynniki psychiczne powodują objawy fizyczne bez istnienia choroby fizycznej.
rozwiń
Psychoterapia kryzysu u dorosłych
Kryzys psychologiczny występuje w kontekście trudnej sytuacji w życiu danej osoby. Zazwyczaj kryzys psychiczny występuje w wyniku wydarzenia (lub wydarzeń) życiowego, które powoduje przeciążenie zdolności osoby do skutecznego radzenia sobie z zaistniałą sytuacją.
rozwiń
Psychoterapia trudności w relacjach u dorosłych
Dla każdego człowieka istotne jest budowanie i utrzymywanie zadowalających relacji z innymi ludźmi. Zazwyczaj dobre relacje z innymi ludźmi pozwalają na uzyskanie poczucia bycia szczęśliwym i spełnionym.
rozwiń
Psychoterapia uzależnień u dorosłych
Terapia uzależnień ma na celu pomóc Pacjentom/Klientom których życie zawładnął nałóg. Alkohol, narkotyki, hazard, seks, telefony czy leki to tylko niektóre z obszarów które w naszych czasach najmocniej uzależniają.
rozwiń
Psychoterapia traumy u dorosłych
Zdarzenia traumatyczne mogą mieć charakter krótkotrwały i intensywny, w trakcie których zasoby osoby do radzenia sobie ze stresem nimi wywołanym znacznie przekracza możliwości jednostki (pożar, wypadek, śmierć kogoś bliskiego) lub też mogą mieć charakter długotrwały...
rozwiń
Psychoterapia w okresie ciąży i poporodowa
Moment, w którym w umyśle pojawia się najpierw myśl a potem pragnienie zostania rodzicem rozpoczyna proces jego stawaniem się. Zarówno czas starania o dziecko, jak i czas ciąży a potem już pojawienie się Nowego Człowieka to czas ogromnych emocji, często związanych z...
rozwiń
Konsultacje rodzicielskie
rozwiń
Terapia par
rozwiń
Terapia rodzinna
rozwiń