Kto powinien skorzystać z psychoterapii trudności w relacjach?
Dla każdego człowieka istotne jest budowanie i utrzymywanie zadowalających relacji z innymi ludźmi. Zazwyczaj dobre relacje z innymi ludźmi pozwalają na uzyskanie poczucia bycia szczęśliwym i spełnionym.
Trudności w relacjach mogą wynikać z:
-
obniżonej samooceny i poczucia własnej wartości
-
podwyższonego poziomu lęku, fobii
-
często bywają związane z zaburzeniami ze spektrum autyzmu
-
mogą by wynikiem przeżycia traumatycznych wydarzeń
-
bywają związane z zaburzeniem np. osobowości
Trudności w relacjach mogą w długim okresie doprowadzić do unikania innych osób oraz do wycofywania się z życia psychicznego.
Czemu służy psychoterapia trudności w relacjach?
Spotkanie z psychologiem/psychoterapetuą i Osoby odczuwającej trudności w relacjach z innymi to przede wszystkim wspólna praca nad ustaleniem przyczyn tych trudności oraz znalezienie sposobów na ich pokonanie.
Przebieg psychoterapii trudności w relacjach krok po kroku.
- Wizyty konsultacyjne u psychologa psychoterapeuty - dokładny wywiad dotyczący objawów, trudności pojawiających się w relacjach z innymi. To spokojna, ciepła i wspierająca rozmowa mająca na celu oswojenie Pacjenta z kontaktem z psychologiem oraz nawiązanie relacji w której zaufanie i szacunek są podstawą.
- Omówienie wyniku konsultacji, zaproponowanie planu leczenia dostosowanego do Pacjenta i jego trudności, omówienie kontraktu terapeutycznego oraz zasad współpracy.
- Rozpoczęcie leczenia właściwego: psychoterapii, farmakoterapii, terapii grupowej. Dostosowana indywidualnie do trudności Pacjenta/Klienta.





Ile kosztuje psychoterapia trudności w relacjach u dorosłych?
Zasady prowadzenia terapii w Ośrodku Terapii COGITO
