Oferta
zobacz menu

Cennik

Umów wizytę

Kto powinien skorzystać z terapii rodzinnej?

Terapia rodzinna skierowana jest do rodzin w których pojawiający się u jednego lub kilku członków rodziny problem ma negatywny wpływa na funkcjonowanie całego systemu. Takie czynniki jak choroba, uzależnienie pomimo iż dotyczące konkretnej osoby mają wpływ na relacje i zaburzają równowagę w całym systemie rodzinnym.

Czemu służy terapia terapii rodzinnej?

Celem terapii rodzinnej jest pomoc w rozwiązaniu problemów i konfliktów w rodzinie oraz poprawa sposobów komunikowania się między jej członkami. To także proces pogłębiania więzi, budowania bliższych relacji oraz szerszego rozumienia innych. Włączenie się psychologa, terapeuty w system rodzinny pozwala przywrócić równowagę, ułatwia słuchanie siebie nawzajem a tym samym szukanie rozwiązań w atmosferze spokoju i zgody, bez negatywnych emocji które przysłaniają obraz systemu.

Przebieg terapii rodzinnej:

Terapia rodzinna prowadzona może być przez jednego lub dwóch specjalistów, również czas jest trwania może być rożny (od 50 do 90 minut). Każde spotkanie z rodziną rozpoczyna się zawsze od wizyt konsultacyjno - diagnostycznych. Spotkania te mają na celu przyjrzeniu się sposobom komunikacji w rodzinie, omówieniu trudności jakie ją dotykają oraz nawiązaniu relacji ze specjalistą. W terapii rodzinnej, podobnie jak w każdej terapii ogromnie istotne jest nawiązanie relacji pełnej zaufania i otwartości.

 

Po spotkania konsultacyjno - diagnostycznych następuje spotkanie z omówieniem wyników konsultacji, zaproponowaniem planu terapii, omówienie kontraktu terapeutycznego. Kolejnym etapem jest rozpoczęcie leczenia właściwego czyli terapii lub cyklu spotkań terapeutycznych.

Ile kosztuje terapia rodzinna?

Zobacz nasz cennik usług

Zasady prowadzenia terapii w Ośrodku Terapii COGITO

Regulamin
Umów wizytę

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
przeczytaj porady z kategorii

Terapia rodzin i par