Oferta
zobacz menu

Cennik

Umów wizytę

Kto powinien skorzystać z terapii rodzinnej?

Terapia rodzinna skierowana jest do rodzin w których pojawiający się u jednego lub kilku członków rodziny problem ma negatywny wpływa na funkcjonowanie całego systemu. Takie czynniki jak choroba, uzależnienie pomimo iż dotyczące konkretnej osoby mają wpływ na relacje i zaburzają równowagę w całym systemie rodzinnym.

Czemu służy terapia terapii rodzinnej?

Celem terapii rodzinnej jest pomoc w rozwiązaniu problemów i konfliktów w rodzinie oraz poprawa sposobów komunikowania się między jej członkami. To także proces pogłębiania więzi, budowania bliższych relacji oraz szerszego rozumienia innych. Włączenie się psychologa, terapeuty w system rodzinny pozwala przywrócić równowagę, ułatwia słuchanie siebie nawzajem a tym samym szukanie rozwiązań w atmosferze spokoju i zgody, bez negatywnych emocji które przysłaniają obraz systemu.

Przebieg terapii rodzinnej:

Terapia rodzinna prowadzona może być przez jednego lub dwóch specjalistów, również czas jest trwania może być rożny (od 50 do 90 minut). Każde spotkanie z rodziną rozpoczyna się zawsze od wizyt konsultacyjno - diagnostycznych. Spotkania te mają na celu przyjrzeniu się sposobom komunikacji w rodzinie, omówieniu trudności jakie ją dotykają oraz nawiązaniu relacji ze specjalistą. W terapii rodzinnej, podobnie jak w każdej terapii ogromnie istotne jest nawiązanie relacji pełnej zaufania i otwartości.

 

Po spotkania konsultacyjno - diagnostycznych następuje spotkanie z omówieniem wyników konsultacji, zaproponowaniem planu terapii, omówienie kontraktu terapeutycznego. Kolejnym etapem jest rozpoczęcie leczenia właściwego czyli terapii lub cyklu spotkań terapeutycznych.

Jacy specjaliści prowadzą w Rzeszowie terapie rodzinna
Piotr Osak
Piotr Osak
Psychoterapeuta
Na Uniwersytecie Rzeszowskim ukończył studia z zakresu profilaktyki społecznej i resocjalizacji, edukacji artystycznej oraz zarządzania zasobami ludzkimi. W Krakowskim Instytucie Psychoterapii ukończył I i II stopień szkolenia podyplomowego z zakresu...
rozwiń
Jadwiga Jochym-Stachyra
Jadwiga Jochym-Stachyra
Psychoterapeuta
Ukończyła psychologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, szkołę psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Pracowała w poradni Zdrowia Psychicznego dla dorosłych i Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży oraz prowadzi własny gabinet.
rozwiń

Ile kosztuje terapia rodzinna?

Zobacz nasz cennik usług

Zasady prowadzenia terapii w Ośrodku Terapii COGITO

Regulamin
Umów wizytę

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
przeczytaj porady z kategorii

Terapia rodzin i par