Oferta
zobacz menu

Cennik

Umów wizytę

Kto powinien skorzystać z terapii zaburzeń psychosomatycznych?

Termin „zaburzenie psychosomatyczne” jest używany głównie w znaczeniu „choroby fizycznej, o której uważa się, że jest powodowana lub zaostrzana przez czynniki psychiczne”. Oznacza to sytuację w której czynniki psychiczne powodują objawy fizyczne bez istnienia choroby fizycznej.  Na przykład ból w klatce piersiowej może być spowodowany silnymi emocjami i być przeżywany jak zawał serca. Istotne jest również to, że czynniki psychiczne, takie jak stres i niepokój, mogą nasilać rzeczywiste choroby fizyczne i blokować zdrowienie, takie fizyczne objawy wywoływane przez czynniki psychiczne nazywane są również somatyzacją lub zaburzeniami pod postacią somatyczną.

Czemu służy terapia zaburzeń psychosomatycznych?

W terapii zaburzeń psychosomatycznych skuteczna jest przede wszytkim psychoterapia, zarówno metody oparte na poznawczo - behawioralnych oddziaływaniach jak również psychodynamiczne, psychoanalityczne czy inne oparte na wglądzie przynoszą Pacjentowi rozumienia swoich tudności oraz niejako „przerwanie” błędnego koła łączenia emocji z objawami fizycznymi.

Przebieg terapii zaburzeń psychosomatycznych krok po kroku:

  1. Wizyty konsultacyjne - dokładny wywiad dotyczący objawów, trudności oraz przebiegu dotychczasowego życia z uwzględnieniem trudności natury emocjonalnej, społecznej i zdrowotnej.
  2. Omówienie wyniku konsultacji, zaproponowanie planu leczenia dostosowanego do Pacjenta i jego trudności, omówienie kontraktu terapeutycznego oraz zasad współpracy.
  3. Rozpoczęcie leczenia właściwego: psychoterapii, farmakoterapii, terapii grupowej. Bardzo istotna jest psychoedukacja w leczeniu zaburzeń psychosomatycznych.
Jacy specjaliści prowadzą w Rzeszowie terapie zaburzeń psychosomatycznych u dorosłych
Joanna Fularz
Joanna Fularz
Psychoterapeuta
Założycielka i dyrektorka Ośrodka Terapii COGITO - psycholog, psychoterapeuta, analityk zachowania oraz specjalista w zakresie diagnozy i terapii neuropsychologicznej. Ukończyła Psychologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim...
rozwiń
Dr Barnaba Danieluk
Dr Barnaba Danieluk
Psychoterapeuta
Absolwent psychologii w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie po ukończeniu studiów (od 2004 roku) rozpoczął pracę jako wykładowca i badacz.
rozwiń
Monika Reizer-Dołęga
Monika Reizer-Dołęga
Psychoterapeuta
Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim (2001), ścieżki psychologia sądowa, psychologia kliniczna dzieci i młodzieży. Ukończyła 4 letni kurs Psychoterapii Systemowej w Krakowie (20219), oraz Studium Psychoterapii Dziecka i...
rozwiń
Jadwiga Joachym-Stachyra
Jadwiga Joachym-Stachyra
Psychoterapeuta
Ukończyła psychologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, szkołę psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Pracowała w poradni Zdrowia Psychicznego dla dorosłych i Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży oraz prowadzi własny gabinet.
rozwiń
Katarzyna Słota
Katarzyna Słota
Psychoterapeuta
Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, "Metrum" - Szkołę Trenerów I-go Stopnia w Katowicach oraz Studium Psychoterapii Uzależnień w Krakowie, rekomendowane przez PARPA.
rozwiń
Małgorzata Czech
Małgorzata Czech
Psychoterapeuta
Ukończyła psychologię na UMSC w Lublinie. Doświadczenie w prowadzeniu psychoterapii relacyjnej zdobywała w Szkole Psychoterapii Gestalt w Krakowie, akredytowanej przez Europejskie Stowarzyszenie Psychoterapii Gestalt EAGT.
rozwiń

Ile kosztuje terapia zaburzeń psychosomatycznych u dorosłych?

Zobacz nasz cennik usług

Zasady prowadzenia terapii w Ośrodku Terapii COGITO

Regulamin
Umów wizytę

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?
przeczytaj porady z kategorii

Terapia dorosłych